kop23.jpg

De Baronie Avond  D -Rode Lopers A 1,5-2,5

Het viel niet mee tegen de  koploper in klasse B2. Op bord 1 speelde invaller Fred een gedegen partij tegen de sterke teamleider. De vaste ploeg speelde op bord 2 (Karoly), 3 (Gertjan) en 4 (Rob). Rob was het eerst klaar en speelde een overwogen remise. Na de opening  manoeuvreerde Rob zich in een gelijke stand en bood remise aan. Gertjan speelde een draak van een partij en liep steeds achter de feiten aan: een rustige tegenstander die bekwaam zijn betere stelling uitbouwde. Karoly had beloofd te winnen en daar zag het wel naar uit. Zijn tegenstander heeft volgens de regels een rating van 0, maar eigenlijk moesten we daar ca 1750 voor lezen. Fred liet zich in een gedrongen positie drukken en kreeg een vork op Koning en Toren en moest opgeven. Gertjan zag het nog een tijd aan, maar na een kwaliteit achter en twee pionnen, ruilde zijn tegenstander de Toren tegen het Paard en speelde de vrijpionnen goed uit: het werd 0,5-2,5. Karoly maakte het knap af, Beiden twee torens, Karoly een paard tegen een loper en evenveel pionnen.  Een mooie dreiging in de posities van de Koningen, afruil van de Torens en in de extra tijd een beslissende doorbraak. Toch nog 1,5-2,5, maar te dragen tegen zo’n tegenstander.

Fred Pardoel (1615)                     0         Lars v.Wageningen (1728)         1

Karoly Kapitany (1643)                1         Guy Henckens (0)                          0

Gertjan Portengen(1317)           0         Bas Buytenhek(1401)                  1

Rob de Ruyter(1292)                   0,5      Rens Melsen(1339)                      0,5

De Baronie D                                  1,5      Rode Lopers A                                2,5

Gertjan Portengen