kop17.jpg

Stukkenjagers E-De Baronie D 2-2

Aan het eind van het seizoen togen wij naar Tilburg voor een ontmoeting met Stukkenjagers. Voor aanvang met enig optimisme: we stonden gelijk, maar we hadden sterke invallers ingezet, Fred en Simon. Dus achteraf viel het resultaat een beetje tegen, maar het was spannend. Gertjan op bord 4 was het eerst klaar: na winst van een Toren in het eindspel van een jonge enthousiaste tegenspeler kreeg hij Eeuwig Schaak: remise dus. Karoly maakte waar wat hij had beloofd; na een favoriete opening en sterk middelspel won hij. Helaas moest Fred het hoofd buigen tegen een gedegen student  Psychologie: 1,5- 1,5. Simon keek zuinig: ik ga het niet redden, de stelling was er ook naar. Maar het bleef spannend: beiden een Toren, Simon één pion, tegenstander 3. Simon promoveerde, hetgeen de Stukkenjager zijn toren kostte. 3 Verbonden pionnen tegen Toren: blijft een mooi eindspel. De druk hielp mee, dus Simon haalde er een remise uit. Totaal dus 2-2 en wel als volgt:

Thomas Tepe 1596                        Karoly Kapitany 1643          0-1

Thomas Kaufmann 0 x)                 Fred Pardoel 1615               1-0

Elroy Kerstens 1466                      Simon den Hengst 1493      0,5-0,5

Coen Klaassen 1047                      Gertjan Portengen 1317     0,5-05

  1. x) intern 1459

Gertjan Portengen