kop2.jpg

LEKKER AVONDJE D TEAM AVOND

Spannende heenreis naar Hoeven, waar was ’t Tapperijke ook al weer? Ontvangen in een grote biljartzaal met klassiekers uit de jaren 70 op de achtergrond. Wel vriendelijke tegenstanders.

Zef won snel, na 14 zetten op bord 3: beiden hielden een paard over, maar die van Zef stond strategisch goed en peuzelde pionnen op: 0-1. Gertjan op bord 4 had het lastiger tegen zijn opponentteamleider, maar kwam op een stuk voor tegen 2 pionnen; die pionnen hielden het niet De zwarte Koning kon toen twee witte pionnen veroveren, terwijl zijn overgebleven loper de witte pionnen in bedwang had. Na 55 zetten: 0-2. Paul kwam een pion voor en had een goede positie. Kon weliswaar niet rocheren, waardoor een Toren buiten spel bleef. Paul was gulzig en snoepte veel pionnen weg; een dreiging met dubbele Torens werd ondervangen met een blokkerende Paard. Intussen had Karoly een mooie partij ontwikkeld met de sterkste speler; weliswaar rating 0, maar in werkelijkheid > 1550. In het eindspel brak Karoly in met zijn Toren, waardoor pionnen of zelfs een Toren zou kunnen worden gewonnen, 0-3. Het vierde winstpunt kwam daarna van Paul, maar dat hadden jullie al begrepen.

Was derhalve een lekker avondje:

Schaakhoeve A                                          De BaronieD

Vermeulen   0                                             Karoly Kapitany 1625                   0-1

Martin           1409                                     Paul Boeren         1645                 0-1

Maenen 1372                                             Zef Hendriks         1526                0-1

Vermaesen  1190                                        Gertjan Portengen 1284                 0-1

                                                                                                                   0-4

Gertjan Portengen