kop25.jpg

AVONDTEAM D: WAAR GEMAAKT

We waren het ook wel een beetje aan onze stand verplicht, de overwinning op UNK A uit Zevenbergen! Maar eerst waarmaken na een moeizame  rit naar het mooie buitengebied.  Rob begon met een mooie remise, die door teamleider van onze sportieve tegenstander eerst nog werd afgeslagen; maar de stand was er naar na vereenvoudiging  door Rob. Gertjan had een lekkere partij: opening met d4, sterke damevleugel met verdubbeling van de torens, eerst nog maar pion winst, maar de stukken volgden en de overgave ook. Bord 1 (Paul) en 2 (Zef) deden er wat langer over. Zef kwam een pion voor, bouwde dat uit tot 3 met elk nog een Loper; die werden gedwongen afgeruild, waardoor promotie niet kon worden tegengehouden: 0,5-2,5. Paul maakte het zichzelf nog moeilijk. Hij kwam een stuk en pion voor, gaf dat stuk terug (weliswaar voor twee pionnen), verhoogde de druk met oprukkende, verbonden pionnen. In de hectiek  van het eindspel gaf zijn tegenstander een Paard weg en gaf op: 0,5-3,5: een mooie overwinning en door de mist terug naar Breda.

UNK A                                                           De Baronie D

Van Putten  1539                                     Paul Boeren             1646                         0-1

Stege 1314                                              Zef Hendriks            1526                         0-1

Mollenbrok 1241                                       Gertjan Portengen 1284                           0-1

Nodelijk        1208                                     Rob de Ruyter         1303                     0,5-0,5

Gertjan Portengen