kop7.jpg

 

Avondteam D: wat kan het eindspel toch mooi zijn!

Op 11 februari speelde avondteam D tegen Eeuwig Schaak, uitslag 2,5-1,5.

Paul Boeren 1624                         Rijkse 1527                         0,5 -0,5

Zef Hendriks 1618                        van Hogeloon 1498              1-0

Gertjan Portengen 1309                Heijnen 1302                       0,5-0,5

Rob de Ruyter 1285                      Snoeijs 1286                       0,5-0,5

Nou en, kan de lezer zeggen.

Rob begon met de eerste remise, een gelijke stand, dus terecht. Gertjan had met zwart wel wat druk, maar kon niet doordrukken. Bij analyse had zijn tegenstander zeker kansen. Intussen had ook Paul de punten gedeeld: ïk stond slechter”. Maar de partij van de avond was die van Zef met wit. In het eindspel hadden beiden paard en loper en 5 pionnen, beiden 3 op de koningsvleugel en 2 aan de dame-kant. De toeschouwers zetten al in op de 4e remise. De paarden werden afgeruild, de koningen naar het midden gespeeld, de 40 zetten waren gespeeld en in de extra tijd had Zef al veel gebruikt. Gelijke lopers. Met veel geduld ruilde toen Zef in een gunstige positie de lopers af, zijn koning kon naar de 3 pionnen toe, de tegenstander probeerde nog bij de twee pionnen te forceren, maar kwam te laat en gaf op. Een prachtig eindspel, roept om publicatie in het Klankbord!, en we wonnen!

Gertjan Portengen, een blije teamleider