kop8.jpg

Op Zaterdag 9 oktober speelde Baronie 4 tegen RSR Ivoren Toren 2. Hieronder een kort verslag van de Team Captain Jo Godderij

TEAM, wat was ik trots vandaag. Gewonnen met 6½-1½ van RSR Ivoren Toren 2. Echt GOED!!! Rating verschil 1667 gemiddeld voor Ivoren Toren versus 1511 voor ons! KNAP gewoonweg. Onze jongste Bibi als eerste gewonnen en hartstikke goed, van begin tot het einde beter gestaan en je kansen afgewacht en jouw tegenstander heeft een rating van 1518 Bibi en jij staat bij de KNSB nog steeds met 974, dus dat is een maximale score meiske! En wat goed dat je niet meteen op het eind dat stuk ‘opraapte’, maar eerst de pionnen verdedigde! GEWELDIG! Zef was de tweede die een winst op zijn conto kon schrijven, Zef met rating 1632 tegen zijn tegenstander met 1708. OK geen groot verschil, maar in de Budapester had jouw tegenstander niet echt zijn draai gevonden en beetje bij beetje werd het spel in het voordeel van Zef en kon de tegenstander maar weinig in brengen. KNAP WERK! Ik mocht als derde een vol punt pakken nadat ik niet één, maar twee torens had geofferd (die tweede was gewoon een consequentie van de eerste). Een half uur nagedacht over die zet, maar het moest kunnen en …. het kon. Allerlei varianten na geanalyseerd met mijn tegenstander, maar het was altijd ‘over en uit’. Daarna Rob een remise, mooi werk Rob aan bord 7 en een rating verschil van - 200 punten met jouw tegenstander! KNAP! Paul Boeren was nummer vijf en haalde ook een vol punt binnen, tegen een sterke tegenstander ….. rating verschil idem ruim -200 punten en wat een combinaties Paul zaten er in dat spel. Ik zag dat je gewoon lekker erin zat, complexe stelling, allerlei vervlechtingen en combinaties. Je houdt daar van en het ging goed. MOOI!!! Gideon haalde daarna een vol punt op, in het begin dacht ik ….hmm dat wordt verdedigen Gideon en dat was het ook een beetje, maar je kwam er door afruilen goed uit, kreeg een vrijpion en je koos gelukkig de juiste afwikkelingen om eeuwig schaak van jouw tegenstander te voorkomen, bijna geen ratingverschil. KNAP GEDAAN! Sander, JAMMER maatje, je had beter verdiend, want je had gewoon in het begin en middenspel een mooie stelling tegen jouw tegenstander met een rating verschil -110! En dan Henny, wat een lange partij (ik heb een half uur extra parkeerkosten betaald?), complexe stelling, kansen aan beide zijden en zoals je al zei Henny, je moest verdedigen en dat deed je GOED! Uiteindelijk maakte jouw tegenstander met >100 ELO punten meer dan jij een kleine tactische fout en OVER EN UIT! Nogmaals TEAM,  6½-1½, gewoon een puike vertoning en dat smaakt naar meer!