kop22.jpg

Belangrijke zege Baronie-1

Baronie-1 heeft een belangrijke zege geboekt op Charlois-3. We staan nu boven de degradatieplaatsen.

We begonnen met een voorsprong van 1-0 omdat Charlois-3 maar met 7 man speelde. Achteraf bleek dat we eigenlijk met 2-0 begonnen. De tegenstander van Rens had maar een rating van 1423. Echter op de overige 6 borden was het ratingverschil in 4 gevallen dik in het voordeel van Charlois. Dus het werd een zware middag. Onze 2-0 voorsprong veranderde in korte tijd in een 3-2 achterstand. Ik begon onze mindere periode met een blunder, ik had Td4 gemist en daardoor verloor ik mijn dame en daarmee de partij. Jasper ging ook plotseling in de fout. En daarna ging het ook nog bij Frank verkeerd. Frank had wel de sterkste speler van Charlois tegen zich op bord 8. Waarom zat hij daar?

Daarna ging de teamleider van Charlois in de fout. Zij maakte het nog bonter als ik. Ze overzag mat in 1. Daarom wil ik hier een lans breken voor de teamleider. Ik ben de hele vrijdagavond en zaterdag morgen bezig geweest om mijn team compleet te krijgen. Arno Slagboom melde zich vrijdag avond af met een tandontsteking. Angelique, de teamleider van Charlois zal ook flink bezig zijn geweest om haar team rond te krijgen. Zij moest ook nog QR codes checken en de bar regelen. Als je dan achter het bord zit dan denk je “het is allemaal gelukt, we spelen”. Daardoor verslapt even je aandacht en plots sta je verloren. Tja het leven van een teamleider kan soms tegen zitten. Bij de huidige 3-3 vroeg Carlos of hij remise mocht aanbieden. Hij had een kwaliteit geofferd voor een paar pionnen. Hij had zijn tegenstander in tijdnood gebracht. Doe maar zei ik. Het werd afgewezen. Sebastiaan had in mijn ogen een onduidelijke stand, maar hij ging vol voor de winst. En op schitterende wijze zette hij woorden kracht bij. Binnen de korstte keren stond hij op winst. Carlos profiteerde ondertussen van zijn tijdsvoordeel. Hij creëerde de ene na de ander dreiging en mede door zijn tijdsvoordeel wist Carlos zijn tegenstander tot een fout te verleiden. Hij kwam een paard voor maar hield alleen een randpion over. Theoretisch moet het gewonnen zijn, maar ja hoe? Sebastiaan speelde ondertussen zijn gewonnen stelling naar winst. Carlos liep vast in een pat stelling. Zijn tegenstander kreeg een dolle toren. Jammer voor Carlos, maar geweldig voor ons team. We hebben gewonnen!!!!!

Teamleider Kees

 

Charlois Europoort 3 Rating De Baronie 1 Rating Ronde 4

Kok, R.A. (Ruud) 1423 Oomen, A.M.J.G.M. (Rens) 2060 0 - 1

Osinga, A. (Angelique) 1929 Berkel van, R.J.C.M. (Rob) 1952 0 - 1

Achuthan, D. (Dylan) 1947 Hemmers, C.A.M. (Carlos) 1878 ½ - ½

NO 0 Linden van der, W. (Willem) 1921 0R - 1R

Smits, E.D. (Eduard) 1886 Dijksman, S. (Sebastiaan) 1874 0 - 1

Soerjadi, K. (Kresna) 1952 Willeboordse, J. (Jasper) 1793 1 - 0

Canedo jr., J.M. (Jesus) 1943 Ooms, C. (Kees) 1864 1 - 0

Wit de, C. (Cor) 1993 Jong de, F. (Frank) 1842 1 - 0

Gemiddelde Rating: 1868 Gemiddelde Rating: 1898 3½-4½