kop20.jpg

Baronie1 stelt teleur

We begonnen nog vol goede moed, de zon scheen door de ramen op de borden. Wat kon er fout gaan?. Had ik de gordijnen maar niet dicht moeten doen? We kwamen snel met 2-0 voor en ik stond ook veel beter. Rens en Frank winnen gemakkelijk. Hoe zij precies hebben gewonnen weet ik niet, want ik was met mijn eigen partij bezig. Ik had een gedekte pion op d6 gekregen, nu nog uitbouwen. En achteraf lukte dat nog gemakkelijk ook. Toen ik mijn pion kon opspelen naar d7 was het gewonnen. Daar kwam toen ook nog een punt van Sebastiaan bij. Hij had zijn tegenstander op zijn traditionele manier overspeeld. De stand was nu 4-1, want Willem verloor kansloos. Nu had ik tijd om rond te kijken en ik schrok me rot. Rob en Carlos stonden verloren. Alle druk kwam nu op invaller Arno, hij verving de zieke Michiel. Rob kende Bram zijn tegenstander en wist dat hij sterk was. Toch durfde Rob het aan om een remise door herhaling van zetten te laten schieten.  Bram creëerde een matdreiging, die Rob weerlegde Echter hij vergat het alternatief en verloor 2 pionnen en daardoor de partij. Carlos blunderde een dame. Hij speelde nog door en als je zag hoe moeilijk zijn opponent het had om te winnen, maar ja met een dame tegen 2 paarden achter redde hij het niet. Arno kwam in een rollercoaster van gewonnen, verloren en eeuwig schaak terecht. Arno begon rustig en wachtte op zijn kans, kwam met een tegenaanval door matdreiging. Zijn jonge opponent  van 13 jaar weerlegde alles en veroverde een paar pionnen op de koningsvleugel. In tijdnoot voor de 40ste zet blunderde Arno een toren en won deze weer knap terug. Daarna kwam het dame-eindspel. Volgens mij had Arno een pion mee moeten nemen, maar misschien heb ik dat niet goed gezien. Na ruim 60 zetten wist wit een pion te promoveren en werd het 4-4. We staan nu gedeeld 6de  en zijn nog lang niet veilig. Maar we hebben wel alles in eigen hand!

Kees Ooms Teamleider De Baronie-1

   

Hier speelde ik d7 en zwart liet ook nog Le7 toe, dus 1-0. Op PC5 was mijn aanval met b4 en daarna b5 door gegaan.